Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Dbaj o siebie

W dniu 14.12.2017 nauczyciele i uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w warsztatach zdrowego żywienia zorganizowanych przez Instytut Żywienia i Rozwoju ELIGO . Dzieci nauczyły się, że ważne jest codzienne dbanie o siebie. Zapamiętały, ze do szkoły wychodzimy zawsze po zjedzeniu śniadania. To jedyny sposób, aby zatankować energię potrzebna do pracy w szkole.

Ważne jest regularne spożywanie 4-5 posiłków dziennie i zachowanie trzygodzinnej przerwy między nimi. W czasie przerw nie podjadamy, pijemy wodę. Do swoich posiłków włączamy cztery porcje warzyw i jedną soczystych owoców. Codziennie wypijamy około 6 szklanek wody. Należy nie zapominać o wysiłku fizycznym. Wyzwala on hormony szczęścia i poprawia kondycję naszego ciała. Trenerka w sposób aktywny i ciekawy zachęcała uczniów i nauczycieli do zdrowego jedzenia, cieszenia się życiem, aktywności fizycznej.