Drzewo Talentów

W świetlicy szkolnej 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi, talentów oraz zabawy. Dzieci zapoznały się z historią kropki, a dokładniej bohaterki książki ,, The Dot”- Vasthi, która dzięki kropce oraz nauczycielce odkryła swój talent i uwierzyła w swoje możliwości.

Opowiadanie zainspirowało oraz zachęciło dzieci do rozmowy, swobodnych wypowiedzi, opowiadań o swoich mocnych stronach. Wspólnie odkrywaliśmy swoje zdolności, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent. Następnie każde dziecko otrzymało połówkę kropki. Były one rozcięte w możliwie zróżnicowany sposób. Zadaniem było odnaleźć kolegę/koleżankę z drugą połową kropki. Po odnalezieniu i połączeniu się kropek dzieci przykleiły je na jeden wspólny plakat, który stał się drzewem talentów.

Zabawa dostarczyła dużo pozytywnych wrażeń płynących ze wspólnego działania, ale i odkrywania swoich talentów, co wpłynęło na budowanie poczucia wartości oraz pozytywnej samooceny. Ponadto dzieci tworzyły jesienne obrazy techniką puentylizmu – czyli kropek. Do stworzenia kompozycji wykorzystaliśmy patyczki do uszu oraz farby plakatowe. Dzieci zapełniały kropkami gęsto rozmieszczone jesienne barwy na swoich kartkach tworząc bardzo ciekawe i efektywne drzewa jesienne. Było kolorowo, kreatywnie „kropkowo” i radośnie, co można dostrzec w załączonej fotorelacji.