Sprzątanie świata

Nasza szkoła w tym roku również przystąpiła do akcji Sprzątania Świata.  Akcją zostali objęci wszyscy uczniowie klas 4, 5, 6, 7, 8. Dla klas czwartych  – 20 i 21 września odbyły się spotkania w klasach na temat konieczności segregacji odpadów pod hasłem: „Wszystkie śmieci są  nasze”, wprowadzające najmłodszych uczestników w charakter akcji Sprzątanie Świata.

Natomiast klasy starsze w piątek, 16 września od wczesnych godzin  rannych  rozpoczęły akcję Sprzątania Świata.  Zgodnie z bieżącym hasłem: „Wszystkie śmieci są nasze” poruszone zostały kwestie:

• dlaczego segregacja ma sens?
  • jak recykling zacząć od domu?
  • co powstaje z recyklingu?
  • jak wygląda drugie życie surowców?
  • na czym polega JSSO? – Jednolity System Segregacji Odpadów
  • są jakie zasady JSSO

Uczniowie zapoznali się również z bohaterami programu JSSO, Wyszkłolonego,  Papę Papiera, Plastikę-Metalikę, Zmieszka i El Bio:

Na tablicy szkolnej powstała gazetka związana tematycznie z hasłem tegorocznej akcji, wykonana przez Panią Ewę Chmielewską. Całością akcji w szkole koordynowała Pani Beata Sawaniewska.