Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Dzień Chłopaka w 4b i 5c

Dzień Chłopaka w klasie 4 b i 5 c był inny niż zawsze! W tym roku klasy wybrały się na wycieczkę integracyjną do Gospodarstwa Agroturystycznego w Krastudach. Było rewelacyjnie! Celem naszego wyjazdu była integracja oraz rozwijanie umiejętności współpracy i pracy w grupach.

Uczniowie zostali podzieleni na 6 grup. Najpierw każda drużyna wymyśliła swoją nazwę i okrzyk. Następnie uczniowie przebrali się w bardziej odpowiednią odzież do musztry wojskowej-w moro. Już na zbiórce niesubordynacja była karana pompkami! Zasady zabawy-biegu patrolowego wyjaśniał żołnierz. Uczniowie pokonywali drogę wokół wsi, na której były rozmieszczone posterunki. Na posterunkach byli żołnierze i uczniowie zmagali się m.in. z udzielaniem pierwszej pomocy, wyszukiwaniem „granatów” wykrywaczem metali,  zasadami maskowania oraz używania masek gazowych. Zabawa była przednia, zmęczeni i szczęśliwi wszyscy dotarli na ognisko. Kolejną atrakcją było śpiewanie piosenek i pieśni patriotycznych przy akompaniamencie gitary oraz zabawy ze zwierzątkami , których było sporo. Na koniec uczniowie mieli okazję strzelać z karabinku do tarczy, żołnierze wymyślali różne gry zespołowe, t. j gra w chowanego, „lotniku kryj się” czy „pif paf”.

Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły . Marzymy o tym,  aby jeszcze raz pojechać do Krastud  i spędzić tyle czasu na świeżym powietrzu.

[nggallery id=315]