Dzień Dziecka

Dajcie dzieciom słońce, żeby łez nie było, dajcie dzieciom słońce, dajcie dzieciom miłość.

Dajcie dzieciom słońce, całe słońce z nieba, żeby mogły tańczyć, mogły śpiewać.

Wanda Chotomska – „Dajmy dzieciom słońce”.

Najpiękniejsze życzenia z okazji Dnia Dziecka – składa wszystkim dzieciom małym i dużym kadra naszej placówki.

Czy ktoś słyszał, czy ktoś wie? Co pierwszego czerwca zdarzy się?

W tym wyjątkowym dniu nasza szkoła nie rozpocznie zajęć tak jak zwykle. Dzwonek zadzwoni, by zebrać wszystkich uczniów w swoich gabinetach, ale dzieci nie zaczną swoich lekcji. Dzień Dziecka to szczególne święto, które chcemy szczególnie obchodzić. Tego dnia zaplanowano mnóstwo atrakcji dla całej społeczności szkolnej. Zaczniemy od przypomnienia sobie informacji na temat działalności charytatywnej UNICEF-u. To właśnie 1 czerwca 2021 roku minie 26 lat od nadania imienia UNICEF naszej szkole. Przypomnimy sobie historię tego wydarzenia oraz akcje, w których braliśmy udział pod patronatem UNICEF-u. Przed nami poznanie historii dzieci z Gwatemali oraz Kamerunu. Następnie przejdziemy do klasowego świętowania Dnia Dziecka pod hasłem: „O zdrowie dbamy i Dzień Dziecka na sportowo spędzamy!”. Na dzieci będą czekać wyzwania sportowe, które mają pełnić także funkcję integracyjną klasy. Samorząd Uczniowski zaprosi również uczniów do akcji „Klasa dla klasy” . Przez szkolny radiowęzeł będziemy przekazywać muzyczne dedykacje, skierowane od klasy dla klasy. Przed nami dzień pełen wrażeń!