Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Moc prezentów UNICEF

Czy ktoś się już zastanawiał dlaczego patronem naszej szkoły jest UNICEF, i co to w ogóle za organizacja? Poniższy filmik pokaże Wam w prosty sposób czym zajmuje się UNICEF:

https://www.youtube.com/watch?v=Zx-HR9G-y_0

Organizacja ta niesie pomoc ludziom i dzieciom na całym świecie, my w naszej szkole też dbamy o dzieci, są nam bardzo bliskie, dlatego nasza szkoła przyjęła to imię.

W ramach projektu „Moc Prezentów UNICEF” zapraszamy wszystkich do zapoznania się z działaniami UNICEF na świecie. Dzieci w szkole poznają historię ich rówieśników z Gwatemali, których życie zmienił huragan. Straciły wszystko, co było im bliskie i znane. Takich historii dzieci, dotkniętych skutkami kataklizmu czy mieszkających w najbiedniejszych regionach bez odpowiednich warunków do życia, są tysiące. Wszędzie tam, gdzie niezbędna jest natychmiastowa pomoc, UNICEF działa od razu. Pomaga, dostarczając produkty humanitarne, dzięki którym dzieci i ich rodziny są bezpieczne i mogą funkcjonować.

Prezenty bez Pudła to najskuteczniejsza forma pomagania. Chcemy przedstawić dzieciom i Państwu, w jaki sposób UNICEF zmienia życie dzieci dzięki tym produktom i zachęcić do przyłączenia się do pomocy. Dlaczego bez pudła? Ponieważ chodzi o zebranie pieniędzy, przekazanie ich organizacji, a oni dostarczą dzieciom to co jest im najpotrzebniejsze.

Wszyscy lubimy otrzymywać prezenty, jutro jest Dzień Dziecka, niedawno był Dzień Matki, cieszy nas, gdy jesteśmy nimi obdarowywani. Niestety na świecie są dzieci, dla których największym marzeniem jest być zdrowym, prawidłowo się rozwijać oraz chodzić do szkoły i uczyć się. Możemy wspólnie pomóc spełnić marzenia tych dzieci i podarować im najcenniejszy prezent.

https://unicef.pl/chce-pomoc/nasze-programy/prezenty-bez-pudla

Chcielibyśmy przeprowadzić akcję „Prezent bez pudła” w naszej szkole. Do 18 czerwca można wpłacić dowolną kwotę do wychowawcy, ucieszy nas każda złotówka. Wszystkie pieniążki zostaną przekazane UNICEF. Dzięki Waszemu wsparciu dzieci z całego świata także będą mogły pójść do szkoły i się bawić, jak inni uczniowie!

Już teraz bardzo dziękujemy :)