Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Dzień Dziecka w klasach 1-3

1 czerwca był dniem długo oczekiwanym przez wszystkie dzieci. Łączyliśmy się w tym dniu nie tylko z naszą społecznością szkolną ale i z dziećmi zamieszkującymi różne zakątki świata. Poprzez zapoznanie się z działalnością organizacji UNICEF – patrona naszej szkoły, poznaliśmy sytuację dzieci w Gwatemali oraz w Kamerunie. Dowiedzieliśmy się więcej o znaczeniu pomocy humanitarnej oraz roli ambasadorów. Idąc śladami Roberta Lewandowskiego postanowiliśmy być też małymi, szkolnymi ambasadorami i pomóc w akcji „Prezent bez pudła”. W naszej szkole pomaganie jest jak oddychanie, a więc …. weźmiemy razem głęboki oddech i przystąpimy do dzieła!!! Mamy nadzieję, że do 18 czerwca zapełnimy szkolną skarbonkę aby spełnić marzenia najbardziej potrzebujących dzieci i podarować im najcenniejszy prezent – „Prezent bez pudła”.

 Podczas zajęć przybliżone nam zostały historie dzieci, dotkniętych skutkami kataklizmu  i mieszkające w najbiedniejszych regionach świata. Zobaczyliśmy też, że wielkie rzeczy zaczynają się od małych spraw, a my w nich uczestniczymy. Pomogło to nam jeszcze barwniej przeżyć ten dzień. Wielką radość sprawiły nam nie tylko zajęcia plastyczne, sportowe czy w końcu długo oczekiwane prezenty ale i koncert życzeń „Klasa – klasie” . To bardzo nas zintegrowało. Laurki i życzenia, które wymienialiśmy miedzy klasami sprawiły, że z jeszcze większą radością podjęliśmy wyzwanie dotyczące koncertu życzeń. Wysyłane, otrzymane i śpiewane piosenki niosły ciepłe myśli, radość i przesłanie. Oby wszystko się spełniło, a Dzień Dziecka był…..każdego dnia dla wszystkich dzieci na świecie.

Niech dedykowana dziś wszystkim nam  piosenka” Wiara w siebie” sprawi, że będziemy mieli  moc i uwierzymy, że ….

„Gdy wierzysz w siebie, wszystko się uda

  Bo Twoja wiara czyni cuda

 Góry przenosi, głazy podnosi

Skrzydeł dodaje, do nieba wznosi

Gdy sił zabraknie …usłysz te słowa

Najwięcej mocy ma Twoja głowa

I będzie lepiej i Ty to sprawisz….

Może choć trochę świat naprawisz”.

                                                                                  Wszystkiego najpiękniejszego !!!

                                                                          Sobie i Wam życzą uczniowie klas I-III