Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Fabryka Wiedzy

W dniu 21 X 11 ruszył w naszej szkole projekt pod nazwą Fabryka Wiedzy.

Udział w nim wzięli uczniowie klas 4-6, którzy chcą rozwijać swoje pasje i zainteresowania oraz poszerzać wiedzę. Pomysłodawczyniami przedsięwzięcia są nauczycielki – Pani Beata Sawaniewska, Małgorzata Kuszowska i Beata Wasik –Tabor.

Podczas pierwszego spotkania pod nazwą – A planety szaleją –uczestnicy otrzymali indeks.

Aby zrozumieć, że współdziałanie w grupie jest ważne, poszczególne grupy próbowały za pomocą dwóch palców każdego uczestnika, utrzymać kijek i położyć go na podłodze.

Wydawało się, że to zadanie jest proste, a jednak… sprawiło dzieciom sporo trudności.

Grupy wymyśliły też swoje nazwy: Chłopaki z Marsa, Karmelki, Smerfy, Turbo Grupa.

Całej zabawie towarzyszyła piosenka Maanamu pt. A planety szaleją.

Podczas spotkania grupy utrwaliły wiedzę o Mikołaju Koperniku, Układzie Słonecznym, greckich i rzymskich bogach, naszej planecie Ziemi, mitach, łańcuchach pokarmowych. Układały z puzzli mapę świata i Półwysep Skandynawski, rozwiązywały zadania matematyczne, tworzyły opaski na głowę z nazwą danej planety, rozwiązywały quiz o Mikołaju Koperniku, uczestniczyły w zabawie ruchowej- chaos i Wielki Wybuch, budowały roboty i opisywały je. Impreza przyniosła uczestnikom i jej twórczyniom wiele radości.

Pomimo deszczu i późnego piątkowego popołudnia wszyscy przyszli z pozytywnym nastawieniem.

Fabryka Wiedzy to dowód na to, że nauka i nauczanie mogą być samą przyjemnością. Dziękujemy organizatorkom. Do zobaczenia już wkrótce!

[nggallery id=58]