Fiołki na zajęciach z edukacji muzealnej

Dnia 7 czerwca, grupa „Fiołki” wybrała się na wycieczkę do naszego Zamku, by uczestniczyć w zajęciach edukacji muzealnej. Powitał nas brat Tomasz przebrany w strój prawdziwego Krzyżaka. Nasz przewodnik oprowadzał nas po Zamku Niskim, Średnim i Wysokim Poznawaliśmy funkcje poszczególnych części zespołu zamkowego. Odkrywaliśmy ślady pozostawione przez dawnych mieszkańców zamku. Brat Tomasz opowiedział nam ciekawą legendę „O kamiennej kuli”, którą mieliśmy okazję zobaczyć na własne oczy. Zwiedziliśmy też Wielki i Letni Refektarz, Kościół, krzyżacką kuchnię i dormitoria.

Tego typu zajęcia sprzyjają rozwijaniu u dzieci aktywności, rozbudzają ciekawość i uczą szacunku dla przeszłości. Przedszkolakom wycieczka bardzo się podobała, z zaciekawieniem słuchały opowieści przewodnika, zadając trafne pytania. Miejmy nadzieję, że to dopiero początek ich przygody z historią.