Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Fiołki zwiedzają okolice Zamku

W ubiegłym tygodniu grupa „Fiołki” wybrała się na wycieczkę w okolice Zamku Krzyżackiego. Dzięki uprzejmości Pani Moniki Ładyńskiej – byłego przewodnika malborskiego zamku, dzieci poznały najważniejsze informację z nim związane, m.in. historię Madonny, podział Zamku na: niski, średni i wysoki czy też ciekawostki na temat Rycerzy. Pani Monika opowiedziała nam o bramach, mostach i fosach wokół Zamku i o rolach jakie pełniły. Weszliśmy również do Karwanu i dowiedzieliśmy się, co obecnie w nim się znajduje. Korzystając z pięknej pogody, udaliśmy się na bulwar nad Nogatem i przy dawnych bramach mostowych wysłuchaliśmy legendy o żabie.

 Wycieczka bardzo podobała się Fiołkom, dzieci zadawały pytania, z zainteresowaniem wysłuchały wszystkich opowieści.