Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

IV Malborski Festiwal Zdrowia

W miniony czwartek odbył się już IV Malborski Festiwal Zdrowia zorganizowany przez PSSE w Malborku. Wzięło w nim udział aż siedem szkół podstawowych z naszego powiatu. Uczniowie wzięli udział w czterech konkurencjach:

  1. Zdrowa kanapka
  2. Test wiedzowy na temat zdrowego odżywiania
  3. Pokaz ćwiczeń gimnastycznych
  4. Konkurs plastyczny „ Jedz owoce i jarzyny w nich mieszkają witaminy”

Naszą szkołę reprezentował 8 osobowy zespół w składzie : Liliana Kazaniecka, Aleksandra Wilczewska, Lena Ziętek, Maja Raczkowska, Julia Suchińska, Julia Tytz, Amelia Bogut i Singer Jakub. Ostatecznie nasza drużyna uplasowała się na 2 miejscu przegrywając jedynie jednym punktem ze zwycięzcami.

Wszystkim zawodnikom towarzyszyły niesamowite emocje, a przede wszystkim dobra zabawa. Uczniowie wykazali się dużą wiedza na temat zdrowego stylu życia i zasad zdrowego odżywiana. Gratulacje dla całej drużyny.