Językowa 3eg z wizytą w Zamku Malborskim

Trzecia wizyta na zamku krzyżackim klasy 3eg już za nami. 25 stycznia, w mroźny piątkowy poranek, przywitał uczniów i zaprosił do wspólnej wędrówki przedstawiciel zakonu krzyżackiego. Oczywiście był to nasz przewodnik, odpowiednio przebrany do okoliczności, Pan Krzysztof Keński. Zakonnik oprowadzał uczniów po najciekawszych miejscach i z pasją zdradzał tajemnice Zamku a wszystko odbywało się w języku angielskim. Podczas zwiedzania uczniowie mieli za zadanie uzupełniać na bieżąco karty pracy, również w języku angielskim, przygotowane przez nauczycielkę języka angielskiego.
Pytania miały charakter otwarty, np.:

  • „Na czym polegał system grzewczy w zamku?”
  • „Jakie jest znaczenie symboli obecnych w Wielkim refektarzu?”
  • „Dlaczego pelikan, obecny na fontannie, jest alegorią Eucharystii?”
  • „Jakie jest znaczenie łacińskiej sentencji, widniejącej na obelisku zamku średniego?”
  • „Jakie produkty i napoje były podstawą diety zakonników?”
  • „Co groziło za podrabianie pieniędzy w czasach Średniowiecza?”

Uczniowie słuchali opowieści z dawnej epoki z wielkim zainteresowaniem i skupieniem, gdyż od tego, co usłyszą zależało czy poprawnie uzupełnią brakujące odpowiedzi. Co jakiś czas padały również ciekawe pytania ze strony uczniów.
Następne spotkanie z językiem angielskim i historią już po feriach, w marcu.