Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Grudniowe zajęcia z robotyki

Grudniowe zajęcia w pracowniach robotyki miały głównie charakter mikołajkowo-świąteczny. Klasa 8c z wychowawczynią w ramach integracji i współpracy korzystała z klocków Bricq. Na lekcji plastyki uczniowie realizowali temat „Fotografia” robiąc świąteczne zdjęcia.

Podczas zajęć z robotyki kolejny raz rozwijaliśmy wyobraźnię, korzystając z zestawów klocków LEGO, tym razem Bricq tworząc z zestawów skocznię narciarską. W ramach zajęć języka polskiego klasa 2a korzystała z robota Photon systematyzując wiedzę o rzeczownikach. Dzięki temu łatwiej było wszystko zapamiętać.

Uczniowie klas trzecich w ramach zajęć pozalekcyjnych stworzyli piękne świąteczne ozdoby wykorzystując do tego długopisy 3D oraz zimowe konstrukcje z klocków LEGO. Zajęcia zostały zrealizowane dzięki zakupionemu sprzętowi w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.