Insta.Ling

Program Insta.Ling to narzędzie do nauki online słownictwa z języków obcych. Nauczyciel przydziela uczniom słownictwo związane z przerabianym w szkole materiałem, a uczniowie powtarzają słówka w domu. Nauczyciel oraz chętni rodzice otrzymują raporty o systematyczności  i postępach ucznia, a program dostosowuje powtórki słówek do indywidualnych potrzeb każdego ucznia.

Nauczyciele j. angielskiego w klasach IV- VIII po szkoleniach związanych z pracą z programem Insta.Ling zdecydowali się wprowadzić ten system pracy i poznawania słownictwa w naszej szkole i dołączyli do XVIII edycji programu.

Głównym założeniem Insta.Ling jest systematyczna, codzienna praca z programem. Uczniowie otrzymali swoje loginy i hasła i wykonują codzienną sesje w dowolnej przeglądarce internetowej, na dowolnym urządzeniu cyfrowym ,  w dowolnym czasie. Średni czas trwania sesji to 5-10 minut.  Sesja to ciekawa forma quizu- słownictwo jest dobierane zgodnie z aktualną wiedzą ucznia, dzięki czemu słówka nie są ani za łatwe, ani za trudne dla konkretnego ucznia.

Praca z programem ma ogromne zalety i wpływa na wyniki uczniów w nauce. Dzięki programowi Insta.Ling uczniowie powtarzają nie tylko nowe słówka, ale również te, które poznali jakiś czas temu. Tempo lekcji jest  zauważalnie szybsze dzięki temu, że uczniowie znają już omawiane słownictwo. Uczniowie już po miesiącu pracy z programem poprawiają pisownie i wymowę słówek, mają lepsze efekty w ramach 4 głównych umiejętnościach językowych- czytanie i słuchanie ze zrozumieniem, pisanie oraz mówienie. Uczniowie nabierają również językowej pewności siebie.

Więcej informacji www.instaling.pl

Nauczyciele j. angielskiego