Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Witamy Wiosnę w 1a!

21 marca obchodzimy Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji uczniowie klasy 1a, postanowili wykonać klasowe sadzonki do klasowego kącika przyrodniczego. Dzieci samodzielnie nasypały ziemię do swoich doniczek oraz wybrały nasionka, które zasieją – koperek, rzeżucha, rzodkiewka oraz szczypiorek. Doniczki zostały wykonane samodzielnie przez uczniów na zajęciach techniki. Dzieci zgodnie wymieniły czynniki, które są niezbędna do rozwoju rośliny i o czym należy pamiętać przy ich pielęgnacji. Przez najbliższe 3 tygodnie nasi ogrodnicy będą doglądać swoje sadzonki, a na karcie obserwacji zaznaczać zachodzące w niej zmiany. To będzie bardzo ciekawe doświadczenie! Uczniowie byli bardzo podekscytowani i z niecierpliwością czekają na pierwsze kiełki.

Były również wiosenne zdjęcia i spacer w poszukiwaniu Pani Wiosny:)