Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

KARATE KYOKUSHIN w 3a

W maju, w klasie  3a odbyła się nietypowa lekcja w-fu. Poprowadzili ją rodzice Piotrka Kaczyńskiego, którzy prowadzą klub Karate Kyokushin w Kwidzynie oraz w Starogardzie Gdańskim i zapoznali uczniów ze swoją pasją. Zarówno mama, jak i tata Piotrka posiadają czarne pasy.

Przeprowadzili oni przykładowy trening, który zawierał wszystkie elementy odzwierciedlające prawdziwy trening, w jakim na co dzień uczestniczą ćwiczący tą sztukę walki. Tata Piotrka, prowadząc zajęcia wydawał polecenia w języku japońskim, jednocześnie tłumacząc ich znaczenie. Wszystkie dzieci świetnie poradziły sobie z ich zrozumieniem. Ten trening był dla nas prawdziwą lekcją dyscypliny.

Uczniowie podczas tych zajęć mieli także okazję poznać kilka prostych uwolnień z zakresu samoobrony, co zachwyciło zarówno chłopców jak i dziewczynki. Byliśmy też pod ogromnym wrażeniem gibkości i sprawności mamy Piotrka

Dowiedzieliśmy się, że sztuka walki jaką jest Kyokushin Karate ma na celu nie tylko rozwój fizyczny, ale także rozwój umysłowy. Uczy opanowania, pracowitości, nie poddawania się w przypadku niepowodzeń i trudności, a także systematyczności w dążeniu do wyznaczonych celów, które przekładają się na życie codzienne, a także mogą być osiągane na macie w czasie rywalizacji sportowej. Tradycja karate zabrania także wykorzystywania nabytych umiejętności poza salą treningową.

 Lekcja wychowania fizycznego była trochę wyczerpująca, ale jak przyznali zmęczeni uczniowie na koniec zajęć: „Było warto”. Ta lekcja pozostanie na długo w naszej pamięci… a może niektórzy odkryli w sobie predyspozycje do tego sportu

Bardzo dziękujemy za spotkanie i  za podzielenie się z nami swoją pasją!

Uczniowie i wychowawcy klasy 3a