Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Kolorowy Tydzień

Kolory są nieodłącznym elementem naszego otoczenia. Wpływają na nasze emocje, rozumienie świata i relacje z innymi ludźmi. Kształtowanie umiejętności zabawy kolorami i rozpoznawania ich znaczenia jest jednym z ważniejszych aspektów wychowania przedszkolnego. W konsekwencji świadomość istnienia różnorodności kolorów wpływa na wrażliwość, poczucie estetyki i rozwój kreatywności u  dzieci. Zabawa kolorami daje możliwość spontanicznej zabawy z rówieśnikami, rozwija umiejętność współdziałania, podporządkowania się i obcowania z innymi. Otaczające nas kolory rozwijają myślenie, inteligencję i wyobraźnię.

W tym tygodniu trzylatki z grupy Słoneczniki obchodziły wraz ze swoimi Paniami „Kolorowy tydzień”. Dzieci miały okazję uczyć się rozpoznawania kolorów poprzez liczne zabawy oraz prace zorganizowane przez Panią Natalię. Wspólną naukę rozpoczęliśmy od  poznania nazw kolorów i odszukania w naszej sali zabawek w każdym kolorze. Dzieci wykonały indywidualne prace plastyczne w postaci wyklejanki z plasteliny oraz pracę grupową – malowanie rączek farbami w barwach jesiennych i odciskanie ich na wspólnym drzewie. Brały udział w zabawach z wykorzystaniem kolorowych chust animacyjnych oraz balonów, których obecność podczas zajęć wzbudziła ogromny zachwyt u wszystkich dzieci. Co więcej, obserwowały oraz pomagały w przeprowadzeniu kilku eksperymentów takich jak „łączenie kolorów”, czy „lampa z lawą”, które rozbudziły ciekawość wobec nowych zjawisk. Na zakończenie „Kolorowego tygodnia” Słoneczniki przygotowały kolorowe naszyjniki dla swoich mam. Dzieci nawlekały kolorowe makaroniki na sznurki, co stanowiło ważne ćwiczenie usprawniające motorykę małą. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszego kolorowego tygodnia!