Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Koniczynki pracują zespołowo

Domy, domki i domeczki… Pod takim hasłem Koniczynki pracowały w ubiegłym tygodniu na zajęciach. Poznawały razem z paniami różne rodzaje siedzib mieszkalnych, opowiadały o swoim wymarzonym domu i później tworzyły domy z kolorowego papieru i wycinanek.  Chętnie dzieliły się z Panią Anią swoimi marzeniami o tym, w jakim pokoju chciałyby zamieszkać, co by się w nim znajdowało i jakie kolory mogłyby się w nim pojawić. Na wystawie umieściły potem swoje zaprojektowane pokoiki z wycinanek, które umeblowały meblami własnoręcznie ulepionymi z plasteliny.

Zwieńczeniem tygodnia była praca w zespołach nad zaprojektowaniem i wykonaniem własnego miasta. Udało się to wszystkim znakomicie. Dzieci nazwały swoje miasta Hałasowo, ponieważ bardzo rozśmieszyła je ta nazwa, kiedy niedawno Pani Ania czytała im fragmenty książki Dzieci z Bullerbyn. Bullerbyn po polsku znaczy właśnie Hałasowo, a Koniczynkom tak spodobała się ta nazwa, że właśnie jej mianem ochrzciły swoje makiety z miasteczkami.

Dzieci ostrożnie umieściły swoje prace na wystawie, niedaleko wykonanych wcześniej domków i pokoików. Teraz z radością podziwiają je za każdym razem, gdy przechodzimy korytarzem.