Lekcja przyrody

Dzięki współpracy wychowawcy i rodziców, dzieci z grupy „Fiołki” wzięły udział w prawdziwej lekcji przyrody. Przez ponad tydzień przedszkolaki opiekowały się poczwarkami motyli, obserwując końcową fazę ich rozwoju – przeobrażania się poczwarek w postaci dorosłe. To była świetna okazja do nauki poprzez zabawę, która uczy przyrody oraz wrażliwości na los delikatnych stworzeń, jakimi są właśnie motyle.

Dzieci z pomocą nauczyciela umieściły poczwarki w specjalnym pojemniku, codziennie zraszały korę wodą, sprawdzając co się z nimi dzieje. Po ponad tygodniu 3 z 4 poczwarek wykluły się w postaci wielobarwnych motyli. Ten widok dostarczył nam wielu emocji i radości. Motyle po pewnym czasie zostały wypuszczone na zewnątrz. Teraz czekamy na przeobrażenie się ostatniej poczwarki i już nie możemy się doczekać, jaki piękny motyl się z niej wykluje. Ta lekcja z pewnością na długo zagości w pamięci przedszkolaków.