Let’s be kind! Bądźmy życzliwi!

„Życzliwe słowa mogą być krótkie i łatwe do powiedzenia, ale ich echa są prawdziwie bezkresne”.

(Matka Teresa z Kalkuty)

Jedną z pięknych cech ludzkich jest uprzejmość. Przejawia się ona nie tylko w naszych gestach lecz również w słowach. Codziennie wypowiadamy tak wiele słów, nie wszystkie są tymi, które sami chwielibyśmy usłyszeć.

Warto przyjrzeć się więc (a raczej „przysłuchać”) bliżej tym słowom, które mają w sobie moc czynienia dobra, lub przynajmniej wywoływania uśmiechu
Uczniowie klas 1-3 mieli okazję wziąć udział w konkursie z języka angielskiego pt. „Let’s be kind!” („Bądźmy uprzejmi!”) i przedstawić, te właśnie słowa życzliwości i uprzejmości, w dowolny sposób. Zadanie polegało jednak na użyciu języka angielskiego, bo to właśnie ten język jest językiem globalnym, który pozwoli dzieciom w przyszłości porozumieć się z ludźmi na całym świecie. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością. Spośród 22 prac wyłoniono:

miejsce I – Małgorzata Zedlewska (klasa 3d),
miejsce II – Michał Wiśniewski (klasa 2a),
miejsce III – Amelia Topolska (klasa 1b),
wyróżnienie – Szymon Czubiński (klasa 1c)

Wszystkie prace pełne są dobroczynnych słów i ciekawych pomysłów w jaki je przedstawiono. Oby inspirowały każdego z nas i zmotywowały do ich używania. Nie tylko po angielsku oczywiście ;)

„Słowo życzliwe nic nie kosztuje, a jest najpiękniejszym podarkiem.”

(Daphne du Maurier)

Monika Gierszewska