Malowanie na szkle

Dnia 29 października w naszej szkole uczniowie klasy I c i III b wraz ze swoimi wychowawczyniami: Panią Marią Pawlikowską i Panią Joanną Pietkiewicz uczestniczyły w niezwykłych zajęciach pozalekcyjnych. Na zaproszenie klas przyjechała do naszej szkoły artystka Pani Małgorzata Krause, by przeprowadzić z uczniami lekcję malowania na szkle.

W tym wieku zajęcia plastyczne cieszą się dużą popularnością, dzieci uwielbiają się wyrażać w sztuce. Ciekawe techniki plastyczne przyciągają młodych adeptów sztuk plastycznych. Było nam niezwykle miło gościć w naszych murach szkolnych po raz kolejny artystkę Panią Małgorzatę Krause z Dzierzgonia. Na zajęciach uczyła naszych uczniów sztuki malowania na szkle. Uczniowie uczestniczący w tych zajęciach byli tak pochłonięci swoją działalnością plastyczną, że nie odczuwali upływającego czasu zajęć plastycznych. Wykonali podczas zajęć witraże owoców i motyli. Inspiracja Pani Małgorzaty Krause przyczyniła się do zainteresowania uczniów sztuką ludową i nową techniką plastyczną, co można zobaczyć na filmie z tych zajęć pozalekcyjnych.

Może obejrzany film, którego autorką jest Pani Maria Pawlikowska zainspiruje innych nauczycieli do posługiwania się ciekawymi technikami pracy z uczniem.

Notatkę z zajęć zredagowała Pani Joanna Pietkiewicz.

[stream provider=video flv=x:/zsp1malbork.pl/malowanie.mp4 embed=false share=false width=640 height=360 dock=true controlbar=over bandwidth=high autostart=false /]