Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Mamy już nowego przewodniczącego samorządu…

26.09.2012r. – kandydaci do Samorządu Uczniowskiego zaprezentowali swoje programy w ciekawej formie – muzycznej, słownej a także multimedialnej. Na spotkaniu kandydaci opowiadali o tym, dlaczego warto na nich zagłosować.

27.09.2012r. – tego dnia odbyły się wybory, pozwalając dzieciom nie tylko wybrać przyszłego przewodniczącego, ale również odebrać cenną lekcję demokracji. Komisje wyborcze przygotowały listy uprawnionych do głosowania, czyli uczniów klas 4-6. Uczniowie, legitymując się dokumentem poświadczającym ich tożsamość, odbierali karty do głosowania i potwierdzali głos podpisem. Następnie wypełnione przez siebie karty wrzucali do urny. Komisja wyborcza zliczyła głosy; przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Mateusz Borowiec ilością 120 głosów. W głosowaniu wzięło udział 88% uprawnionych do głosowania. Cieszymy się z takiego zaangażowania wszystkich uczniów naszej szkoły. Gratulujemy Mateuszowi!

[nggallery id=138]