Międzynarodowy Dzień Strażaka

Dzieci z grupy „Pszczółki” obchodziły Międzynarodowy Dzień Strażaka.  W tym dniu przedszkolaki obejrzały film edukacyjny poświęcony pracy strażaków. Dzieci zapoznały się ze sprzętem strażackim oraz dowiedziały się czym strażacy zajmują się na co dzień – gaszeniem pożarów, pomaganiem przy wypadkach komunikacyjnych, pomaganiem przy usuwaniu skutków katastrof budowlanych czy klęsk żywiołowych. Strażacy ratują życie, zdrowie i mienie, walcząc ze wszystkimi żywiołami. To zawód bardzo trudny, niebezpieczny, jednak niezwykle ważny i odpowiedzialny. Przedszkolaki pracowały w grupach, układając kolorowe puzzle z motywem strażackim, wykonywały prace plastyczne i brały udział w różnego rodzaju zabawach tematycznych. Po zajęciach dzieci udały się na spacer w pobliże jednostki Państwowej Straży Pożarnej i wspólnie oglądały wozy strażackie wyjeżdzające na akcje ratunkową. Wszystkim strażakom życzymy wszystkiego najlepszego i z niecierpliwością czekamy na wycieczkę do remizy strażackiej!