Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Mistrz nienagannych manier

29 maja w naszej szkole odbył się po raz trzeci konkurs o tytuł „Mistrza nienagannych manier”. Uczniowie klas 4 i 5, pracując w zespołach rozwiązywali test poświęcony podstawowym zasadom dobrego wychowania w codziennym życiu. Uczniowie wspólnie zastanawiali się, kto pierwszy podaje rękę przy powitaniu, kto pierwszy powinien rozpocząć posiłek czy też jak prawidłowo jeść spaghetti.

Z pytaniami konkursowymi najlepiej poradziły sobie uczennice klasy 5a: Klaudia Półtorak, Olga Lech oraz Wiktoria Klimaszewska i to one zdobyły w tym roku tytuł „Mistrza nienagannych manier”. Gratulujemy!

Uczniowie klas szóstych również zastanawiali się nad znaczeniem dobrych manier w codziennym życiu. W ramach godzin wychowawczych wykonali w zespołach plakaty poświęcone kulturalnemu zachowaniu się w szkole, przy stole oraz w kinie i w teatrze. Klasa 6a wymyśliła hasło, które stało się hasłem całego konkursu – „DOBRE MANIERY ŁAMIĄ BARIERY!!!”