Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Tydzień dobrych uczynków

Nareszcie możemy pobyć razem, by umilić atmosferę powrotu do szkoły 19 maja obchodziliśmy „Dzień dobrych uczynków”. Właściwie ten szczególny dzień u nas trwał cały tydzień. Uczniowie przez cały tydzień bardzo się starali czynić dobro dla innych: dla kolegi, koleżanki, dla zwierzątka czy też dla środowiska. Wszystkie dobre uczynki każda klasa gromadziła w przygotowanym przez wychowawców słoiku. Została też zorganizowana zbiórka karmy dla Reksa.

Nauczyciele także postanowili zrobić dobry uczynek dla swoich uczniów, był to tydzień bez pytania, kartkówek sprawdzianów i prac domowych. Cały tydzień służył budowaniu wzajemnych relacji i obdarowywaniu się dobrem.

Dobre uczynki są jak gwiazdy. Pojedynczo znaczą niewiele, razem są w stanie rozświetlić całe niebo”.