Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

mOchrona

mOchrona to aplikacja, która wspiera rodziców w zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa w sieci. Ułatwia ustalanie reguł, dotyczących korzystania z Internetu i aplikacji oraz daje dostęp do informacji o aktywności dziecka na urządzeniu. To bezpłatne i bezpieczne narzędzie, które skutecznie pomaga w zdiagnozowaniu potencjalnych problemów i zagrożeń, a także w odpowiednim reagowaniu na nie.

mOchronaaplikacja ochrony rodzicielskiej Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) działa poprzez połączenie – sparowanie – urządzenia rodzica z urządzeniem dziecka. Dzięki temu, umożliwia stałą opiekę nad najmłodszymi użytkownikami Internetu.

Rodzic może wprowadzić takie ustawienia, które zminimalizują ryzyko kontaktu ze szkodliwymi treściami w internecie i pozwolą dziecku bezpiecznie korzystać z zasobów sieci. W dowolnym momencie można je zmodyfikować.

W aplikacji rodzic może również zobaczyć szczegółowe informacje na temat aktywności dziecka w internecie. Aby tak się stało, wymagane jest wyrażenie zgody na zbieranie przez aplikację danych niezbędnych do generowania statystyk i raportów.

mOchrona umożliwia ponadto kontakt pomiędzy dzieckiem a rodzicem – na kilka sposobów. Zawiera funkcjonalność pozwalającą na wysyłanie próśb o dostęp do określonych treści – rodzic może je zaakceptować lub odrzucić, komunikator tekstowy oraz przycisk S.O.S. – dostępny na urządzeniu dziecka.

Aplikacja zapewnia także rodzicom i opiekunom dostęp do stale aktualizowanych treści edukacyjnych, dotyczących zasad bezpiecznego korzystania przez dzieci z Internetu.

https://ose.gov.pl/mochrona

https://ose.gov.pl/aktualnosci/wpis/5-pytan-o-aplikacje-mochrona