Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Na polanie w lesie chodzi Pani Jesień…

W ubiegłym tygodniu grupa Słoneczniki poprzez naukę wiersza rozpoczęła cykl zajęć o jesieni. Dzieci świetnie zapamiętały datę 23 września jako pierwszy Dzień Jesieni. Zapoznały się z terminem „dary jesieni” oraz potrafiły je wskazać wśród naturalnych rekwizytów przyniesionych przez nauczycielkę. Nauczyły się rozpoznawać drzewa, ich owoce oraz liście poprzez ich kształty i kolory. Brały udział w kilku zabawach ruchowych, dzięki którym udało im się zapamiętać jesienne barwy. Przedszkolaki nauczyły się także śpiewać piosenkę „Jesienne drzewa” oraz wykonały tematyczne prace plastyczne. Dzieci najchętniej uczestniczyły w zajęciach języka angielskiego, podczas których śpiewały rymowanki oraz grały w grę MEMO, która pomogła im zapamiętać wszystkie nazwy kolorów podstawowych oraz pochodnych. Wspólne zabawy z nauczycielką sprawiły dzieciom dużo radości. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przeprowadzonych zajęć.

Nadchodzi jesień

Idzie łąką, idzie polem,

pod złocistym parasolem.

Gdy go zamknie, słońce świeci.

Gdy otworzy, pada deszcz.

Kto to taki? Czy już wiecie?

Tak! To właśnie jesień jest!