Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Od marzeń do sukcesu

We wtorek 29 listopada odbyło się spotkanie z naszą rodowitą Malborką – Panią Agnieszką Cegielską.

W tym roku w ramach projektu organizujemy spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy realizują swoje marzenia, odnoszą sukcesy, są wrażliwi i maja otwarte serca dla innych.

Panią Agnieszkę przywitano gromkimi brawami. Wszyscy wsłuchani w jej ciepły, uspokajający ton głosu, nie mogli oderwać od niej oczu. Dowiedzieliśmy się, że praca, którą wykonuje jest jej pasją. Wcześniej wyczytaliśmy, że w 1995r. Pani Agnieszka została Miss Nastolatek Polski, była też radną miasta Malborka. Skończyła ekonomię i dziennikarstwo, mówi biegle w języku angielskim i hiszpańskim. Brała udział w Tańcu z Gwiazdami. W tej chwili jest prezenterką pogody w TVN.

[nggallery id=74]

Pani Agnieszka otwiera swoje serca dla dzieci- podopiecznych działającej przy naszej szkole fundacji. Razem z prezes- Panią Dorotą Ojdowską – Starzyk zbiera fundusze na pomoc dzieciom. Na spotkaniu Pani Agnieszka powiedziała, że pomaganie innym dodaje jej energii i siły. Dzieci mogły gościowi zadawać wiele pytań. Cierpliwa Pani Agnieszka odpowiadała na wiele z nich:

– Czy może Pani spowodować, aby jutro padał deszcz?

– Pani ulubiony kolor, liczba i potrawa?

– Czy przyjaciele z TVN pomagają Pani w niesieniu pomocy dzieciom?

– Czy angażowanie się w pomoc chorym dzieciom daje Pani szczęście i radość?

– Co jest dla Pani największą pasją?

– Co chciałaby Pani dostać pod choinkę?

Następnie Michał Fabiański porwał wszystkich śpiewając po mistrzowsku blues’a.

Dzieci podziękowały Pani Cegielskiej tytułując ją „Królową Dziecięcych Serc”, wręczyły jej koronę, życzenia, podziękowanie i „Anioła Stróża”.

Później nasz gość odwiedził dzieci z przedszkola”Biedroneczki”. Razem z nimi udał się do sali rehabilitacji i integracji sensorycznej. Sprzęt do tej sali został zakupiony dzięki zorganizowanemu przez Panią Agnieszkę i Panią Kamę Trojak oraz Fundację – Szkoła Otwartych Serc – koncertowi.

Dzieci obsiadły gościa w basenie z piłkami. Radości było co niemiara. Wzruszona Królowa Otwartych Serc na pewno nie zapomni tego spotkania. Wiemy, że już przygotowuje następny koncert…