Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Opowieść ruchowa w 4a

Na zajęciach z wychowania fizycznego uczniowie klasy 4a doskonalili swoją sprawność ruchową i pobudzali dziecięcą wyobraźnię. Nauczycielka Pani Iwona Wądołowska wykorzystała metodę opowieści ruchowej wzbudzając wśród dzieci ciekawość i napięcie emocjonalne. Podzieliła klasę na zespoły.

Uczniowie odgrywali rolę małych statków kosmicznych, mających ochotę opuścić Ziemię i zrobić sobie wycieczkę w kosmos. Podczas rozgrzewki ćwiczący wzmacniali swój gorset mięśniowy. Po starcie i locie w przestworzach zakończonym lądowaniem odwiedzali różne planety – „Hopsa-sa, Gumonus, Wężowius, Rozciągus” i wykonywali na nich różne ćwiczenia. Na zakończenie odbyło się holowanie zmęczonych statków kosmicznych i lot na stację „Odpoczynek.” Dzięki zajęciom uczniowie wzmacniali swoje mięśnie posturalne, rozwijali umiejętność reagowania na sygnały słowne i dźwiękowe, a przede wszystkim świetnie się bawili. Pani Iwona Wądołowska wykorzystała na lekcji metodę zespołową z elementami problemowej. Zajęcia obserwowali nauczyciele zespołu artystyczno-sportowego.