Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dzisiaj obchodzimy święto jednej z najbardziej ulubionych przytulanek. Z tej okazji klasy przedszkolne i klasy drugie zostały zaproszone do biblioteki na „misiowe zajęcia”. Dzieci z zerówek rozpoznawały postacie misiowych bohaterów z książek i filmów.

Następnie wysłuchały opowieści o Kubusiu Puchatku. Oczy i uszy miały szeroko otwarte. Potem z zapałem wykonywaliśmy „misiową” gimnastykę. Kolejnym punktem odwiedzin było podziwianie misiowej wystawki, na którą eksponaty wypożyczyli chętni pierwszoklasiści. Dzieci w prezencie otrzymały misiowe kolorowanki.

Klasy 2 uczestniczyły w podobnych zajęciach. Dodatkowo wysłuchały historii pluszowego misia, a także chętne osoby wzięły udział w teście o brunatnych niedźwiedziach, w zawodach jedzenia miodku i „misiowej łapki”. Tego dnia było w bibliotece bardzo radośnie i przytulnie. Bo wszyscy pamiętamy, że „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś”!