Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Pięć zmysłów mam…

W ubiegłym tygodniu grupa Motylków odkrywała w jaki sposób za pośrednictwem pięciu zmysłów kontaktujemy się z otoczeniem. Przedszkolaki z ogromną radością i zaangażowaniem rozpoznawały dźwięki,  rozpoznawały smak i odgadywały co jedzą oraz rozróżniały zapachy. Odkryły jak trudno rozpoznać smak czy zlokalizować dźwięk z zawiązanymi oczami, czyli jak jeden zmysł zostanie wyłączony. Podczas zajęć rozmawialiśmy o osobach z dysfunkcją wzroku, słuchu. Przedszkolaki przekonały się, że dzięki zmysłom jesteśmy w stanie sprawnie funkcjonować. Wspólnie odkryliśmy, że nasze oczy widzą świat w różnych kolorach. Na koniec z naszych zdrowych smakołyków przyrządziliśmy zdrowy koktajl owocowy.

Wychowawczynie