Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Pisanka-symbol świąt i wiosny

Przedszkolaki z grupy Biedroneczek szukały wiosny. Razem z nauczycielkami śpiewały wiosenną piosenkę, rozmawiały o przylotach bocianów, pierwszych kwiatach i zbliżających się Świętach Wielkanocnych. Oglądały różnokolorowe pisanki na kartkach świątecznych.

Pani Gabrysia zaprosiła dzieci do pomalowania farbami styropianowych jajeczek. Chłopcy przygotowali podkładki, pędzle, farby i koszulki ochronne. Dzieci zaczęły mieszać barwy. Delikatnie pędzelkami nanosiły farby na jajka. Potem zrobiły wystawkę swoich pięknych prac.

Następnie Pani Justyna zaproponowała dzieciom ćwiczenia ruchowe – Kura i kurczęta, później przedszkolaki mówiły rytmicznie wierszyk o pisankach i klaskały oraz uderzały dłońmi o blat stołu. Potem rytmicznie wypowiadały wierszyk z jednoczesnym dotykaniem kropek.

Na końcu dzieci uzupełniały kropki na karcie pracy i przeliczały do trzech. Panie: Gabrysia, Justyna i Magda pochwaliły dzieci za ich trud.

Biedroneczki już spotkały wiosnę, a Wy?