Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Polska – Nasza kochana Ojczyzna

W czwartek 29 kwietnia przedszkolaki z grupy Słoneczniki rozpoczęły przygotowania do obchodów tegorocznych Świąt Majowych. Rozmawiały z nauczycielkami na temat symboli narodowych – flagi, godła oraz hymnu Polski. Poznały zasady odpowiedniego zachowania podczas odśpiewania hymnu i zapoznały się z jego treścią. Dzieci dowiedziały się, że początek maja wiąże się z bardzo ważnymi świętami dla naszej ojczyzny – Świętem Pracy, Dniem Flagi oraz 230. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W ramach przygotowań do „Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej”, który obchodzony jest 2 maja, dzieci omówiły z nauczycielkami znaczenie barw narodowych oraz wykonały własne flagi metodą wydzieranki. Przedszkolaki wykonały również piękne biało – czerwone kotyliony z papieru. Kształtowanie patriotycznej postawy u dzieci oraz rozbudzanie miłości i szacunku do własnej ojczyzny to bardzo ważne zadanie z perspektywy wychowania przedszkolnego. Jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków.