Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Prezenty dla Mam

Mimo, że Dzień Matki już minął, to warto wspomnieć o prezentach, jakie z okazji tego święta przygotowali uczniowie klasy V b dla swoich mam. Były to ręcznie zdobione, metodą dequpage, skrzynki.

Każdy uczeń cierpliwie słuchał wskazówek i instrukcji wychowawczyni Pani Agnieszki Nowickiej, by w efekcie końcowym spod ich rąk wyszły niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju cudeńka. Godzinami przygotowywali te niespodzianki. Malowali, nakładali kolejne warstwy i misternie układali wzorki. W każdy etap pracy wkładali serce i dopieszczali wszystkie fragmenty żmudnej pracy nad skrzyneczkami. Takie prezenty są najcenniejsze, ponieważ są samodzielnie przygotowane przez syna czy córkę. Na pewno niejednej mamie zakręciła się łezka w oku trzymając w ręku misternie wykonane „dzieło”. Przy tej okazji uczniowie klasy V b składają wszystkim mamom najserdeczniejsze życzenia płynące z głębi serca. Dużo uśmiechu na ich ślicznych twarzach i jak najmniej trosk.

„Ona mi pierwsza pokazała księżyc

I pierwszy śnieg na świerkach

I pierwszy śnieg.

Byłem wtedy mały jak muszelka

A czarna suknia matki szumiała jak morze…”

Konstanty Ildefons Gałczyński

[nggallery id=271]