Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Przedszkolaki chcą być zdrowe!

Przedszkolaki z grupy Słoneczniki poznały w ramach realizowanych zajęć zasady zdrowego odżywiania się oraz zdrowego stylu życia. W ramach realizacji programu „Promocja Zdrowia” dzieci omawiały z Panią Natalią produkty zdrowe i wartościowe oraz produkty niezdrowe, które w codziennej diecie należy ograniczać. Dzieci były zachęcane do spożywania warzyw i owoców podczas wspólnych posiłków w przedszkolu. Ponadto, trzylatki dowiedziały się dzięki filmom edukacyjnym, że bardzo ważny jest również sport i ruch dla zdrowia każdego człowieka. Dzieci wykonały kilka prac plastycznych – między innymi Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej, którą stworzyły wspólnie, a następnie podpisały za pomocą odcisku własnego paluszka. Przedszkolaki wykazywały duże zaangażowanie podczas zajęć, zgłaszały własne pomysły, chętnie wykonywały prace plastyczne. Dzieci nauczyły się tego, jak należy dbać o zdrowie i jakich zasad należy przestrzegać. Słoneczniki zapamiętały, że należy pić dużo wody, jeść owoce i warzywa, uprawiać sport oraz ograniczać słodycze i niezdrowe jedzenie. Zgodnie z zasadą „Ruch to zdrowie!” dzieci udały się z Panią Magdą oraz Panią Agnieszką na długi spacer oraz brały udział w licznych zabawach ruchowych. Serdecznie zapraszamy wszystkich do obejrzenia naszych zdjęć z całego tygodnia!