Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Ślubuję uroczyście!

W dniu dzisiejszym o godzinie jedenastej pierwszoklasiści i ich rodzice zebrali się w auli naszej szkoły. Uroczystość przyjęcia pierwszoklasistów w poczet uczniów naszej szkoły poprowadzili Panowie – Krzysztof Łaszuk i Piotr Kujawa. Dyrektor szkoły powitała serdecznie zebranych.

Opowiedziała o szkole, jej zwyczajach i tradycjach. Pokazała uczniom nowy elementarz. Po krainach prób poprowadziły uczniów postacie bajkowe – Kubuś Puchatek (Pani Patrycja Biegańska-Stawicka), Wróżka(Pani Dorota Cybulska), Pipi ( Pani Sylwia Kapuścińska), Wróżka(Pani Joanna Pichlak) i Pirat(Pani Karolina Kurapiewicz). Postacie z bajek podróżowały z dziećmi po krainach i zaliczały im w kartach pasowania kolejne zadania – zjedzenie smakowitego kąska z miodem, przejście przez tor przeszkód, narysowanie 5 przedmiotów, których nazwy zaczynają się na literkę danej klasy, zapakowanie tornistra, wymyślenie okrzyku klasy.

Wszystkie pierwszaki celująco zaliczyły ścieżkę zadań. W części oficjalnej dzieci przywitały się ze sztandarem szkoły. Złożyły uroczyste ślubowanie. Następnie odbyło się pasowanie na ucznia. Każde dziecko przeszło przez ukwiecone serce, symbol naszej szkoły. Potem otrzymało serce na pamiątkę tego wydarzenia. Dyrektor przyjmując dzieci w poczet uczniów życzyła im, aby w przyszłości były dobrymi i mądrymi ludźmi. Podczas uroczystości przewodnikami uczniów byli także ich wychowawcy – Pani Agnieszka Nowicka i Pan Piotr Kujawa, Panie Monika Arent, Joanna Pietkiewicz, Beata Nagrodzka, Dorota Jukowska. Po pasowaniu pierwszaki udały się do swoich klas. Dziękujemy wychowawcom za wspaniałe przygotowanie tej uroczystości, a prowadzącym za jej poprowadzenie.

A oto okrzyki wymyślone przez poszczególne klasy:

1a – „Hura, hura, hura klasa pierwsza a”

1b – „Pierwsza b wszystko wie”

1c- „Pierwsza c zawsze wszystko wie”

1d-„Pierwsza d najfajniejszą w szkole jest”

1e-„Pierwsza e wszystko wie”