Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Stokrotki z wizytą u strażaków

W środę 9 maja 2018 roku nasze Stokrotki  wybrały się na wycieczkę. Punktem docelowym była siedziba Państwowej Straży Pożarnej w Malborku. Dzieci bardzo chciały poznać pracę strażaków z bliska.  Strażacy ciekawie opowiedzieli o swojej pracy, pokazali dzieciom sprzęt, jakiego używają podczas różnorodnych akcji ratowniczych. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziło wyposażenie wozu strażackiego oraz możliwość obejrzenia go od środka oraz samodzielna próba lania wody przez wąż strażacki. Pod koniec wizyty w strażnicy, przedszkolaki wręczyły naszym dzielnym strażakom pamiątkową książeczkę, którą wykonały samodzielnie w przedszkolu. To była miła, a jednocześnie bardzo edukacyjna wycieczka.

A już za miesiąc wybieramy się z wizytą na Komendę Policji w Malborku.

Ania Ościłowska, Ania Frankiewicz