Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Sukces Oli na Wojewódzkim Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 25.04.2015 w Gdyni w Bibliotece Marynarki Wojennej odbył się wojewódzki etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W turnieju brali udział zwycięzcy eliminacji powiatowych. Wśród nich była nasza uczennica Aleksandra Kapica z klasy 5b.

W kategorii szkół podstawowych stanęło do walki 16 uczestników. W pierwszej części turnieju trzeba było rozwiązać trudny test składający się z zadań zamkniętych. Wśród nich były m.in. takie pytania: Jaką grupę pożarów określa symbol B umieszczony na gaśnicy? Węże W-52 i W-75 różnią się od siebie: średnicą, ciśnieniem roboczym czy długością? Co służy do wytwarzania i podawania piany średniej? Do ustnego etapu przeszło 6 najlepszych zawodników – w tym nasza Ola.

Z dumą informujemy, że Aleksandra Kapica uzyskała IV miejsce wykazując się ogromną wiedzą w tym zakresie. Oprócz dyplomu otrzymała przenośny telewizor. Bardzo gratulujemy Oli, Pani Asi Jasnoch i mamie finalistki. Brawo!