Szczęśliwej drogi, już czas…

W dniu 26.06.2020r. odbyło się w naszej szkole zakończenie roku szkolnego klas ósmych. Zebrani na placu przed szkołą odśpiewali hymn państwowy. Dyrektor przywitała uczniów następującymi słowami:

„Osiem lat temu w dniu 03.09.2012 roku pasowałam Was na uczniów naszej szkoły. Staliście przede mną w rzędzie, a ja dotykając Waszych ramion ołówkiem mówiłam – jesteś już uczniem Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku. Dzisiaj stoicie tutaj gotowi do pożegnania, do odejścia.

Nie ma tu z nami sztandaru naszej szkoły, nie ma też wszystkich pedagogów, nauczycieli, którzy Was uczyli i prowadzili przez te 8 lat. Nie złożycie dzisiaj ślubowania absolwenta. Jesteśmy w czasie pandemii, musimy zachować szczególne warunki bezpieczeństwa.

Opiekowało się Wami grono mądrych i dobrych pedagogów. Uczniów klasy 8a prowadziła w klasach 1-3 Pani Magda Kubaszewska; w klasach 4-8 Panie: Dorota Ojdowska – Starzyk i Katarzyna Buła, klasę 8b Panie; Bożena Sawicka i Sylwia Wdowicz oraz Pani Ewa Chmielewska, klasy 8c – Pani Ela Kłak i Pani Mariola Kulpa.

W szkole zdobywaliście wiedzę, umiejętności i kształtowaliście swoje postawy. Pamiętajcie, że jesteście absolwentami szkoły imienia UNICEF – to zobowiązuje do pomagania innym, do troski o drugiego człowieka. Pokazaliście niejednokrotnie, że pomaganie innym jest dla Was ważne – podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Festynów Adwentowych, zbierania karmy do schroniska Reks, szycia laleczek dla UNICEF i zdobywania w ten sposób pieniędzy na szczepionki dla dzieci w innych krajach, zbierania przyborów szkolnych dla dzieci w Kamerunie.

Uczęszczaliście do Szkoły, która promowała zdrowie. Zapamiętajcie, że o zdrowie trzeba dbać nie dlatego, że jest ważne, ale dlatego, że bez zdrowia nic nie jest ważne. Uprawiajcie sport, spacerujcie po świeżym powietrzu, odżywiajcie się prawidłowo i dbajcie o swój dobrostan psychiczny, dążcie do znalezienia sensu w życiu i szczęścia.

 Pamiętajcie, że każdy z Was ma wyjątkowe dary i zdolności, każdy z Was wyznaje wartości, zasady, którymi kieruje się w  życiu. Nie można ich kupić ani sprzedać. Jeśli będziecie postępować według nich – osiągniecie swoje cele. Jeśli będziecie je łamać, przegracie. To proste. Uczciwość jest zasadą, pomaganie innym jest zasadą, ciężka praca jest zasadą, szacunek, sprawiedliwość i odpowiedzialność – to wszystko zasady. Wasze serca rozpoznają wartości i  zasady. One Was nigdy nie zawiodą.

Otrzymacie dziś w prezencie od swoich wychowawców książkę – „7 nawyków skutecznego nastolatka”, zaglądajcie do niej często. Na pamiątkę otrzymacie od nas wiersz Matki Teresy z Kalkuty o życiu. „Życie jest szansą – wykorzystajcie ją”. Zawsze podążajcie za głosem swojego serca.

Żegnam Was w imieniu wszystkich pracowników, życzę Wam samego dobra – szczęśliwej drogi już czas!”

Uczniowie zakrzyknęli po raz ostatni okrzyk naszej szkoły: 1, 2, 3, 4 – 5!!!!

Świadectwa ukończenia szkoły, puchary i nagrody książkowe wręczyły uczniom wychowawczynie klas ósmych – Panie: Mariola Kulpa, Ewa Chmielewska i Katarzyna Buła.

Puchar Dyrektora Szkoły za wysoką średnią ocen i wzorowe zachowanie otrzymali: Alan Kaszuba, Zuzanna Piotrowska, Marcin Mierzwiński, Martyna Wiśniewska z klasy 8a; Agnieszka Milanowska, Maksymilian Kuchenbecker, Aleksandra Ołowiak, Daria Skorupa, Hanna Filipiuk z klasy 8b; Marta Wdowicz i Jakub Niekurzak z klasy 8c.

Statuetkę dyrektora i nagrodę rzeczową Burmistrza Miasta Malborka za osiągnięcie tytułu finalisty w Wojewódzkim Konkursie Kuratoryjnym z Biologii – otrzymał Maksymilian Kuchenbecker z klasy 8b.

Statuetkę dyrektora i nagrodę rzeczową Burmistrza Miasta Malborka za osiągnięcie tytułu finalistki w Pomorskiej Lidze Zadaniowej z biologii – otrzymała Marta Wdowicz z klasy 8c.

Sportowcem roku został Filip Rados z klasy 8a. Medale za szczególne osiągnięcia sportowe otrzymali: Hubert Zelman, Martyna Wiśniewska z klasy 8a; Zuzanna Struzik, Hanna Filipiuk i Lilianna Sierla z klasy 8b; Natalia Krzyżanowska z klasy 8c.

Statuetki – Dobra Dusza – za pracę w Pogotowiu Koleżeńskim – otrzymali: Maja Nietz, Sandra Ogórek, Laura Walczak, Zuzanna Piotrowska, Martyna Wiśniewska z klasy 8a; Kornelia Domeracka, Wiktoria Domeracka, Hanna Filipiuk, Julia Jankowska, Lilianna Sierla z klasy 8b; Małgorzata Kobus, Natalia Krzyżanowska, Aleksandra Nadolska, Diana Reichert, Kornelia Zaborowska z klasy 8c.

Statuetkę liderki – za aktywne pełnienie funkcji przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego otrzymała Martyna Wiśniewska, za pracę w samorządzie statuetki otrzymali również: Maria Jurczak, Alan Kaszuba, Marcin Mierzwiński, Maja Nietz, Zuzanna Piotrowska, Sandra Ogórek z klasy 8a; Aleksandra Ołowiak, Zuzanna Struzik, Kacper Dąbrowski z klasy 8b; Wiktoria Sałajska, Konstancja Wawrzkowicz i Marta Wdowicz z klasy 8c.

Statuetkę akustyka, za pomoc w nagłaśnianiu i obsłudze imprez szkolnych otrzymał Kacper Dąbrowski z klasy 8b.

To spotkanie było inne niż zwykle. Absolwenci naszej szkoły zawsze są żegnani na specjalnej uroczystości podsumowującej 8 lat nauki. Bardzo nam tego brakowało w tym roku. Życzymy Wam Drodzy Uczniowie, abyście dostali się do wymarzonych szkół ponadpodstawowych. Dobrych i bezpiecznych wakacji! Szczęśliwej drogi, już czas…