Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Uczniowie dla klimatu

Wszyscy wiemy, jak ważna jest ochrona klimatu, którego zmiany wpływają na życie ludzi, zwierząt i roślin. Uczniowie z klasy 8b wiedzą o tym również, dlatego przystąpili do międzynarodowego projektu  „HEAT THE HEARTS NOT THE EARTH”.  W projekcie uczestniczą także szkoły z Włoch, Grecji, Turcji.

W listopadzie odbyło się pierwsze spotkanie nauczycieli opiekujących się projektem, a tuż przed świętami miało miejsce pierwsze spotkanie online uczniów. Klasę 8b reprezentowali: Maja, Nadia, Hania i Kuba.

Podczas spotkania uczniowie prezentowali swoją szkołę, miasto oraz państwo, dzięki temu mogliśmy poznać zagranicznych partnerów projektu. Komunikacja odbywała się w języku angielskim, co okazało się być ciekawym doświadczeniem. W ramach projektu uczniowie stworzyli w listopadzie krótkie filmowe prezentacje szkół (naszą można obejrzeć tu: ZSP1 lub kopiując do przeglądarki adres: https://youtu.be/WQR7Syj2WxU ), a w grudniu logo projektu. Projekt będzie trwał do lutego, dlatego zachęcamy do zaglądania na tablicę kącika projektowego (korytarz na pierwszym piętrze).