Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

V Bieg Erasmusa

Pod hasłem Bijemy Rekord Polski odbyła się V edycja Biegu Erasmusa. Nauczyciele zaangażowani w naszej szkole w projekt Erasmus+ „Tik, Specjalne Potrzeby i Języki Obce przyszłością szkoły europejskiej” wzięli udział w wydarzeniu zorganizowanym przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejski Korpusu Solidarności. Bieg odbył się w formule zdalnej, a do rywalizacji stanęły 4 osobowe drużyny, których celem było przebiec jak najdłuższy dystans w czasie 60 minut.

W biegu 24 września 2021 roku udział wzięło ponad 1000 uczestników, a naszą drużynę Krzyżacy z Malborka reprezentowały Panie: Milena Zwierz, Monika Wojewódka, Jolanta Przybyszewska i Małgorzata Szumska. Każdy uczestnik miał biec przez 15 minut, a łączny dystans, który udało się pokonać to ponad 7 km. Wyniki są ciągle aktualizowane i na tą chwilę nasza sztafeta zajmuje 230 miejsce. Wynik jednak nie jest najważniejszy- liczyła się dobra zabawa, zdrowy tryb życia oraz propagowanie projektów europejskich.