Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

W jesiennym sadzie

W ubiegłym tygodniu grupa Słoneczniki zgłębiała temat owoców oraz jesiennego sadu. Poprzez cykl zajęć dzieci uświadomiły sobie, jak ważne jest dla naszego zdrowia jedzenie owoców, które zawierają wiele niezbędnych witamin. Przedszkolaki dowiedziały się, jakie drzewa rosną w sadzie oraz jak wyglądają ich owoce. Dzieci doskonale zapamiętały wszystkie nazwy drzew i ich owoców. Poprzez zajęcia rozwijające zmysły przedszkolaki miały możliwość rozpoznawania owoców poprzez dotyk, węch oraz smak. W ramach zajęć matematycznych Słoneczniki utrwalały umiejętności przeliczania i łączenia owoców w zbiory. Wykonały pracę plastyczną w postaci wyklejanki jabłka z wykorzystaniem plasteliny. Nauczyły się również nowej piosenki, którą z radością śpiewały każdego dnia. Dzieci poznały również kilka owoców egotycznych oraz ich angielskie nazwy. Ulubioną zabawą dzieci okazała się być zabawa ruchowa o nazwie „Sałatka owocowa”, w ramach której dzieci otrzymały owocowe opaski i musiały wczuć się w role przydzielone przez nauczycielkę. Przedszkolaki biegały w rytm poznanej piosenki. Na hasło nauczycielki poszczególne dzieci, czyli owoce wskakiwały do koła pełniącego rolę miseczki. Wszystkie zaproponowane zadania i zabawy wywołały u dzieci wiele zaangażowania i radości. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przeprowadzonych zajęć.