Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Wiolonczelistka

W poniedziałek 18 marca w ramach projektu “Od marzeń do sukcesu”, gościliśmy wiolonczelistkę Weronikę Kulpę, naszą absolwentkę a obecnie studentkę ostatniego dyplomowego roku Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Nasz gość mówił o swojej pasji, jaką jest muzyka i gra na wiolonczeli oraz o tym, jak trudne są początki zanim nasze hobby na dobre się rozwinie. Mimo początkowych wątpliwości czy to właśnie wiolonczelą chce wypełnić swoje obecne i przyszłe życie zawodowe, zdecydowała się grać, co wymaga wielu godzin pracy i poświęceń, ale daje też wiele satysfakcji.

Weronika Kulpa opowiedziała naszym uczniom o swoim instrumencie, pokazała jego możliwości techniczne, opowiedziała o swoich podróżach i koncertach z orkiestrą w Paryżu i Moskwie, studiach we Florencji we Włoszech, ludziach, których dzięki muzyce poznała, współpracy z współczesną kompozytorką i multiinstrumentalistą Claudią Bombardellą, a na koniec wykonała fragment Koncertu C-dur J. Haydna.

Wiolonczelistka podkreśliła, że instrument nie był zawsze jej marzeniem, a prawdziwa pasja do niego zrodziła się z czasem, dzięki wytrwałości. Bo tylko cierpliwość i wysiłek, który z siebie dajemy oraz ciężka praca, którą wkładamy pozwala nam kształtować swoje zainteresowania i pasje. Najważniejsze, by to, co robimy, robić całym sercem, dopiero wtedy marzenia mogą zamienić się w sukces.

[nggallery id=225]