Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Wiosna, ach to Ty!

Słońce, ptaki i pierwsze kwiaty obwieszczają światu nadejście najpiękniejszej pory roku – wiosny! Zauważyli to także uczniowie klasy 5a, którzy w dniu 20.03.2015 powitali wierszami i piosenkami tę porę roku. Piątoklasiści mieli piękne przebrania. Główną bohaterką była Pani Wiosna z koszykiem kwiatów.

Pojawiły się owady, zwierzęta, radosne słońce, psotnik wiatr i wiosenny deszcz. Nie zabrakło słynnych piosenek Marka Grechuty i Skaldów.

Uczniów przygotowała do występu Pani Joanna Evenden.

Następnie kierownik grupy wiekowej klas 4-6 Pani Izabela Krotowska zapoznała zebranych z symbolem Marzanny. Potem uczniowie prezentowali Marzanny zrobione przez poszczególne klasy. Najpiękniejszą okazała się ta zrobiona przez uczniów 5c. Brawo!

Tak powitaliśmy pierwszy Dzień Wiosny. Życzymy wszystkim wiosny w sercu!