Wyczaruję z gliny dziś…

W klasie 1d odbyły się pierwsze w maju zajęcia warsztatowe z kształtowania manualnych umiejętności małych rączek. Dzieci i Pani Ania, po wysłuchaniu instruktażu doświadczonego ceramika – Pani Marii, z wielką ochotą przystąpiły do projektowania swoich własny dzieł. Tym razem będą to przepięknej urody miseczki na różne skarby i skarbeczki. Pomysłów było co niemiara, a sposobów ich zrealizowania jeszcze więcej.

Przy pomocy wykałaczek, ołówków oraz specjalnych patyczków do modelowania masy, uczniowie wyczarowali prawdziwe cudeńka w glinie. Rysowali, rzeźbili oraz lepili i doklejali kuleczki i wałeczki w nierzadko wymyślny i kreatywny sposób. Na kolejnych zajęciach czeka ich jeszcze szkliwienie swoich projektów, a po wypaleniu prac w specjalnym piecu garncarskim, pozostanie już tylko podziwianie dzieła własnych rąk. I myślę, że to będzie najprzyjemniejszy moment dla każdego ceramika – amatora z 1d.