Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Wygraliśmy Erasmusa+

Dnia 25 czerwca Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ogłosiła wyniki konkursu wniosków złożonych w ramach akcji 1 Mobilność Szkolnej Kadry Edukacyjnej. Wnioski można było składać do 11 lutego 2020 roku.

Projekt naszej szkoły pt „TIK, Specjalne potrzeby, Języki obce-przyszłością szkoły europejskiej” został zaakceptowany i otrzymał dofinansowanie w wysokości 29 230 Euro.

Wniosek znalazł się na 68 miejscu na ponad 800 złożonych w całym kraju wniosków.  Dofinansowanie otrzymało 212 wniosków z całego kraju. Pomysłodawcą oraz koordynatorem  projektu w naszej szkole jest Pani Małgorzata Szumska, nauczyciel języka angielskiego, a w projekt jest zaangażowanych 12 nauczycieli z naszej szkoły- nauczyciele językowcy, nauczyciel wspomagający, nauczyciele j. polskiego, doradca zawodowy, nauczyciel geografii oraz dwie osoby z kadry zarządzającej . Projekt dotyczy wyjazdów na kursy językowe, metodyczne i kulturowe do krajów Unii Europejskiej – Malta, Włochy oraz Hiszpania.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nasz wniosek został zatwierdzony na tak dobrej pozycji i wiemy, że udział w kursach zagranicznych naszych nauczycieli podniesie w znaczącym stopniu jakość pracy szkoły.