Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Z językiem angielskim dookoła świata

Po wizycie w USA przyszedł czas poznać kolejny olbrzymi kraj, który również znajduje się w Ameryce Północnej – Kanadę, kraj, w którym, poza językiem angielskim, mieszkańcy mogą porozumiewać się również po francusku. Dzieci wysłuchały hymnu Kanady w dwóch wersjach językowych, zaśpiewanego tuż przed rozgrywkami ice hockey (hokeja na lodzie) – ukochanej dyscypliny sportowej Kanadyjczyków. Podziwiały piękno kanadyjskiej przyrody oglądając film i poznając nowe zwroty, takie jak: moose (łoś), polar bear (niedźwiedź polarny), beaver (bóbr), maple tree (klon), maple leaf (liść klonowy).

Z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowieści o totemach – totem poles, symbolizujących rodzinę lub klan rodzinny u wielu ludów pierwotnych. Wiedząc, że totemem mogło być zwierzę, roślina lub cokolwiek innego, co uznawane było za opiekuna rodziny, uczniowie, tworząc swoje totemy, zapisali na nich to, co dla nich samych jest w życiu ważne: FAMILY, LOVE, HOME,  FRIENDS, ANIMALS…