Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Za co jesteśmy wdzięczni?

Szkolny konkurs „Thankful Tree” po raz trzeci zmotywował dzieci do refleksji nad tym, za co są w życiu wdzięczne. Dodatkowo, udział w konkursie był okazją do kreatywnego spędzenia czasu rodziców z dziećmi, ponieważ adresowany był właśnie do nich: dzieci i rodziców.
Poza rozszerzaniem słownictwa z języka angielskiego  oraz rozwijaniem kreatywności uczniowie klas 1-3 wraz z rodzicami spędzili trochę czasu zastanawiając się nad jedną z ważnych wartości w życiu: wdzięcznością. I tak, na drzewkach wdzięczności można przeczytać m.in. następujące słowa, poprzedzone jednym zwrotem – „I’m thankful for…” (Jestem wdzięczny za…): family (rodzina), home (dom), health (zdrowie), sun (słońce), food (jedzenie), smile (uśmiech), love (miłość), friends (przyjaciele), animals (zwierzęta), water  (woda), trees (drzewa), freedom (wolność), respect (szacunek), school (szkoła), dreams (marzenia), chocolate (czekolada), life (życie)…

W tegorocznym konkursie zgłoszono 14 prac, z czego wyłoniono trzy pierwsze miejsca oraz dwa wyróżnienia.:

I miejsce – Lena Ziętek (klasa 3d),

II miejsce – Kuba Maśliński (klasa 2a),

III miejsce – Gosia Zedlewska (klasa 3d)

Wyróżnienia: Hania Okońska (klasa 2b) i Aleksander Cielas (klasa 3a)

Wszystkie prace są niezwykle pomysłowe i …wzruszające, gdy czyta się wszystko to, za co dzieci potrafią być wdzięczne, gdy się nad tym zastanowią. Drzewka zostaną z nami jeszcze jakiś czas ciesząc oko i być może skłaniając do refleksji nad wdzięcznością w życiu każdego – i małego i dużego :)