Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Zdrowie na talerzu

We wtorek 10 grudnia grupę Stokrotki odwiedziła Pani dietetyk z Dietany – Anna Błaszak. Pani Ania opowiedziała dzieciom dlaczego warto zdrowo się odżywiać i jak to robić. Przedszkolaki dowiedziały się jak powinien wyglądać „zdrowy talerz” jakich produktów w naszym pożywieniu powinno być najwięcej a jakich  mniej. Co powinniśmy robić by czuć się dobrze i jak właściwe odżywianie wpływa na nasze samopoczucie, koncentrację, pamięć. Pani Ania wykonała z dziećmi piękny „zdrowy talerz”, który umieściliśmy na tablicy w naszym przedszkolu. Podsumowaniem zajęć było wspólne wykonanie koktajlu owocowego, który bardzo smakował wszystkim przedszkolakom.

Zdobyta wiedza na temat zdrowego żywienia z pewnością zostanie ze Stokrotkami na zawsze.

Serdecznie dziękujemy Pani Ani Błaszak za wizytę w naszym Przedszkolu, dziękujemy za zgłębienie wiedzy przedszkolaków i piękną poczuwającą lekcję o zdrowym żywieniu.

 

Przedszkolaki wraz z nauczycielkami.