My się zimy nie boimy

W dniu 09.01.2020 grupa przedszkolna 6-latków na próżno wypatrywała opadów śniegu. Na dworze było ciepło i pogoda przypominała raczej przedwiośnie. Pani Basia Wilczkowiak pomimo niezimowej aury przygotowała zajęcia pod nazwą – My się zimy nie boimy, nawet bardzo ją lubimy… Dzieciaki przywitały się w kręgu puszczając sobie iskierkę przyjaźni. Opowiadały o zimie i pogodzie jaka jest charakterystyczna dla tej pory roku. Wymieniały sporty zimowe a wśród nich: łyżwiarstwo, skoki narciarskie, curling, saneczkarstwo, hokej, biathlon.  Następnie dzieci dmuchały w piórka i robiły z białej krepiny kule.  Wyobrażały sobie, że pada śnieg. Z pomocą chusty animacyjnej podrzucały śniegowe kule. Było przy tym wiele śmiechu i radości. Potem sześciolatki rozwiązywały zagadki. Później słuchały opowiadania i improwizowały ruchem jego treść. Na końcu zajęć malowały pastą do zębów krajobraz zimowy. Spotkanie dało przedszkolakom wiele radości, choć trochę przykro im było, że Pani Zima gdzieś wyjechała. Może powróci podczas ferii zimowych?